Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

Tiltani a vörös csillagot

Tiltani a vörös csillagot, a horogkeresztet, meg anyámtyúkját... - népszerű téma.

Mi a fenének tiltani jelképeket, miközben maga az eszme nincs tiltva, se fasizmus, se a kommunizmus?

Eleve miért kellene eszméket tiltani? Nem értek egyet, hogy ezek bűnös eszmék voltak, Nem azok. Mindkettőben van jó és rossz is. A jó elemeket támogatni kell, a rosszakat elvetni.

Ha pedig minden eszme bűnös, melyben van valami rossz, akkor az eszmék 99,9 %-át be kellene tiltani. Gyakorlatilag ez esetben a kereszténységen kívül minden eszmét azonnal be kellene tiltani.

A liberalizmus sokkal több ember haláláért felelős, mint a kommunizmus és a fasizmus együtttvéve, én mégis ellenzem betiltását.

0 Tovább

Fizessenek a gazdagok?

Azt mondja az MSZP, hogy fizessenek a gazdagok.

Ez kifejezetten jól hangzik, tekintve az MSZP immár 25 éve tartó liberális irányvonalát.

Azonban van itt egy fontos szempont: az alapkérdés az, hogy kit határozunk meg gazdagnak. Ha ugyanis mindenkit, aki az átlagjövedelem felett keres, ahogy ez volt 2009 előtt, akkor ennek semmi értelme. Aki ezeket az embereket gazdagnak tekinti, az szimplán elmebeteg.

Az igazi gazdagok eleve nem bérből élnek, s nagy többségük nem is él az országban. Csak hát őket nehéz megadózttani akár 1 %-os adóval is, mert az egész nemzetközi szabályrendszer őket védi.

Annak viszont semmi értelme, hogy emiatt bosszút álljunk a havi 1 millió kereső középszintű multialkalmazotton, akik látszólag gazdagok az átlaghoz képest, a valóságban viszont egy nyugat-európai átlagember szintjén élnek.

Természetesen fontos a társadalmi szolidaritás az adórendszerben. Ha a Fidesz helyében lennék, kétkulcsossá tenném az szja rendszerét, azaz bevezetnék egy második, 0 %-os adókulcsot a létminimum alatti jövedelmekre.

0 Tovább

Egy szürreális juhász

A magyar ballib tábor legfurcsább teremtménye ez a Juhász nevű ember. Engem a korai Adolf Hitlerre emlékeztet.

Groteszk, amikor valaki minden pártot, melybe belép képes leredukálni a 0 %-os támogatás közelébe.

Csak emlékeztetőül. Juhász a Milla nevű, az utóbbi idők legsikeresebb ballib civil kezdeményezésének a főembere volt, ezen szervezet 150 ezer körüli támogatottságot volt képes elérni, valamint képes volt 20-30 ezer fős tüntetések megszervezésére is (ez hatalmas szám, az átlag ballib tüntetések ezer fős szám alatt maradnak), azonban Juhász szívós munkával, alig 3 év alatt a Millából százfős szervezetet csinált, mely ma átlag 20 embert képes összetrombitálni, annyit is csak akkor, ha nem esik.

Aztán lett az Együtt, melynek Juhász ma is a vezetője. Ez a szervezet mára olyan támogatottságú, hogy hozzá képest  a kamu fantompártok is esélyesebbek szavazatok megszerzésére. Nagy szó, de az Együtthöz képest még a de facto egytagú PM párt is képes több embert mozgosítani: 20 helyett akár 30-at is.

Most Juhász kapkodik. Lassan vége a parlamenti ciklusnak, s vége ezzel az édes életnek, ha 2018-ban nem sikerül megcsipnie valamilyen állami párttámogatást. Szervezete immár annyira jelentéktelen, hogy Soros és a többi ballibaetető tápszerező szervezet is leszarja, így onnan már nem remélhet apanázst. Marad tehát az állam. De ehhez mandátum kell, legalább egy.

Mivel annak esélye, hogy Juhász bármelyik pártja jövőre bekerül a parlamentbe kb. annyi, mint hogy űrrepülőtér épül az országban, így marad  a koalíciózás, aminek jelentése: rá kell akaszkodni bolhaként valamelyik esélyesebb ballib pártra.

A balra orientálódni igyekvő MSZP számára Juhász személye teljesen vállalhatatlan. Gyurcsányék se akarnak vele közösködni, annál azért több eszük van, minthogy egy 0,05 %-os politikust bevigyenek a hátukon a parlamentbe. Az LMP is – bár az utóbbi időben ballibesedik – kiesik, melynek rombolásában annak idején Juhász fontos szerepet vállalt. Marad az új ballib szervezet, a Momentum, de az új szervezetnek meg van annyi életösztöne, hogy nem kér egyik levitézlett ballib megmondóemberből se, így Juhászból se.

Adolf Hitler német politikus aztán sikeres lett, sokmillió támogatottsággal, plusz beállt mögé a német és a nemzetközi nagytőke. Könyörgök Istenhez, ne történjen meg ugyanez juhászunkkal is. Ki akarna egy drogbárok, homokosok és globálkulákok uralta országot, melyet aztán egy véres háborúban kellene leverni?

0 Tovább

Új kezdet

Az ember elfeledte Istent, a valódi létezést. Ez egy hosszú folyamat, melynek napjainkban van vége. A modernitás legújabb torz szakasza a győztes liberalizmus perverzkedése, elnyomása, embergyalázása.

A mai nyugati válság fő oka is ebből ered: már nincs hová kiexportálni a felgyülemlett ellentmondásokat. Az alapgond a kapitalizmus alapvető logikája, hogy végtelenül növekedő profit kell. Mivel ez képtelenség egy véges világban, a rendszer önellentmondásba került.

Csodálkozom, hogy a fideszes szavazótábor nagy része továbbra is hisz abban, hogy van valamilyen "jó" kapitalizmus, mely szemben áll a ballibek "elfajzott" kapitalizmusával. Ilyen természetesen nincs. Mint ahogy olyan sincs, amiről sok magát jobboldalinak mondó összeesküvéselmélet-hívő meg van győződve: hogy volt egy eredetileg jó liberalizmus, melyet később a baloldal "elrontott". Ez alapvetően az amerikai újjobb egyik teljesen, hamis, alaptalan mítosza, mely szerint van egy tiszta, jó kapitalizmus, s ezt elrontotta a szocialista ihletésű amerikai liberalizmus. Figyelem, az amerikai politikában "liberálisnak" csak a liberálisok balszárnyát szokás nevezni, azaz ez nem ültethető át európai színre szó szerint. Az amerikai újjobb fő hőse hőse Ayn Rand oroszországi zsidó, majd amerikai filozófus, aki utópiát dolgozott ki a baloldalmentes, igazi és tiszta kapitalizmusról. Ayn Rand egyébként kiváló gondolkodó, érdemes műveit olvasni, egyetlen gond van velük: nem emberekre lett kitalálva az általa leírt ideális társadalom. Bevallom, én is hittem benne 10 éve... amikor amolyan jobboldali liberális voltam.

A magállami lakosok illúziója az jelenleg, hogy a rendszer fenntartható, mivel ott, náluk az emberek jól élnek. Pedig nem, nem azért élnek jól, mert ilyen a rendszer, hanem mert ők megkapják azokat a morzsákat, melyeket a periférián csak a VIP-réteg kap meg. Ez pedig csakis politikai kérdés.

A periférián viszont közben a magállamok ügynökei azt fújják, hogy azért alacsony náluk az életszinvonal, mert nem elég hatékonyak, korrupció van, sok a szélsőséges alak, nem elég nyitott a társadalom, a gazdaság nem elég liberális, stb. Ebből azonban semmi se igaz.

Természetesen senki nem állítja, hogy nincs semmi haszna a nyugati tőkekivitelnek a perifériára. A jelenlegi keretek között ROSSZABB lenne, ha kivonulna a nyugati tőke. De nem erről van szó. A kérdés más: az, hogy ezek a keretek olyanok, hogy sosem lesz meg a perifériában megközelítve se a nyugati szint.

A megoldás csakis politikai lehet. Nekünk várnunk kell, mert nincs meg a kellő erőnk a változások kikényszerítéséhez. Nem vagyunk se Kína, se Oroszország. Kína atomhatalom, mások a lehetőségei: Kína erős állam, mely csírjában elfojt minden idegen ügynökhálózatot az országban, mely a nyugatot szolgálná ki, lásd Tienmen téri "diákok" tüntetése, hongkongi "forradalom", stb. Kelet-Európában pedig csak Oroszországbnak van meg az ehhez szükséges ereje.

A kisebb országokban a nyugati hatalom dolga könnyű volt: a nyugat megvette az elit kulcsrészét, s azok magukkal ragadták a többieket. A fő felelősök: az ex-kommunista nomenklatúra és a médiáik. Ezek elterjesztetták alapdogmákként a nyugatot szolgáló értékrendet. S ez az eddigi konszenzus az volt, hogy a piac láthatatlan keze és a nyílt társadalom szelleme előbb-utóbb az országot a világ leggazdagabb helyévé varázsolják, csak várni kell, s közben mindenben szót fogadni a tőkének, a nyugatnak, a liberális agytrösztnek, s nem szabad se sztrájkolni, se adóztatni, sőt megszólalni se nagyon. Ezen változtatott Orbán. Nem nagyon, hanem kicsit, mégis égigérő felháborodást keltett. A bankok meg lettek picit szorítva, a közműcégek szarva meg lett picit nyomva, a magánnyugdíjcápák pedig ki lette fogva és fel lettek dolgozva. Nem tett sokat Orbán, de valamit mégis meglépett: felmondott pár isteni igazságnak számító alapdogmát. S ez szellemileg fontos eredmény.

Mi bizonyítja, hogy az 1989-es konszenzus hibás? Az, hogy ez az egész fejlődési modell sehová se vezet, amit mutat az, hogy az egész kelet-európai régió lemaradása a nyugattól az eltelt 28 év alatt minimális mértékben csökkent.

Természetesen mindenhol kialakult egy szűk helyi elit, mely valóban felzárkózott: a nyugati elit szintjén él. Plusz lett egy szűk középosztály, mely előbbinek a segédcsapata, s ez szintén eléri a nyugati középosztály szintjét. De ezek együtt minimális arányt képeznek minden kelet-európai országban. A nagy többség mindenhol szegény, s az ő szintjük nem éri el a nyugati szegények szintjét.

Az ember azonban mindig magára talál. Lehet, ehhez egy, a világot a piszoktól megtisztító atomcsapás kell, de az is lehet, hogy sikerül kiverni a globálkulákok kezéből a fegyvereket, s simán likvidáljuk őket, így a nagy visszatérés, az új hajnal békésen indul meg.

0 Tovább

Olimpaiellenesség

Azt mondják a fideszesek, hogy az olimpiaellenes kampány hazaárulás volt.

Tévednek.

A demokráciában az ellenzék fő feladata a kormány akadályozása.

Elmondok egy történetet 2010 tavaszáról. Egy fanatikus ballib szavazó ismerősöm akkor azt állította, a Medgyessy-Gyurcsány-Bajnai kormány valójában nem bukott meg, mert képtelen volt munkáját végezni a Fidesz általi folytonos akadályoztatás miatt, azaz Orbán a valódi hibás a ballib 8 év sikertelenségéért. Ismerősöm azt a példát hozta fel: olyan ez, mintha autót vezetnénk, s a mellettünk ülő utas folyton elrántaná a kormányt, ami miatt az autó nem tudna egyenesen haladna, majd pedig árokba esne - vajon nem a kormányzást akadályozó utas a felelős ebben az esetbe? - kérdezte ismerősöm.

Én meg elmodtam neki: a párhuzam nagyon hamiskás, mert a normál autóvezetésnek nem része, hogy az utas elrántsa a kormányt, míg egy ország demokratikus kormányzásának szerves része az ellenzék akár destruktív tevékenysége is. Az ellenzék ugyanaz, mint a védőügyvéd, aki akár a legaljasabb gyilkost is igyekszik védeni az ügyésszel szemben.

Ha a kormány képtelen demokratikusan kormányozni, azaz képtelen az ellenzék tevékenysége ellenére kormányozni, akkor egyszerűen alkalmatlan a szerepére.

Most is ugyanezt kell mondanom: ha a kormány képtelen volt az olimpiarendezési terveit véghezvinni az ellenzék destrukciója ellenére, akkor a kormány a hibás: valamit nem számolt ki jól, valamit nem tervezett meg helyesen. Ha ugyanis jók lettek volna a kormányzat olimpiai tervei, azok megálltak volna minden ellenzéki ellenzés ellenében is. Lám, a rezsicsökkentést, a magánnyugdíjbiztosítók lekapcsolását, a bankok megsarcolását is hevesen ellenezte az ellenzék, de ezeket a kormány véghezvitte sikeresen - miért? mert ezek, úgy tűnik, alaposan megtervezett lépések voltak.

Ennyi az egész.

0 Tovább

bircahang

blogavatar

magyar nyelvű szemfelnyitó, mélyelemző és tájékoztató média