Szolgáltató adatai Help Sales ÁSZF Panaszkezelés DSA

2016

Az elmúlt év vilápolitikai értelemben hihetetlenül jó volt. Nem véletlen, hogy szinte minden liberális média rossz évnek tartja.

Lássuk csak azonban, miért is volt ez az év ennyire jó!

A brüsszelita elit végleg megroppant idén. Brüsszel hatalmas vereséget szenvedett a brit és az olasz népszavazáson. Brüsszel iszlamistasimogató, népellenes iránya szintén hatalmasat esett, a növekvő iszlamista terrorizmus igazolta, hogy e politika alapjaiban téves.

Az EU önjelölt, skizofrén fűrere Satana Mertkell még sajnos tartja magát, de még az ő pozíciója is csökkent.

A brüsszelitizmus liberális eszméi és tabui egymás után buknak. A népi, populista mozgalmak az egész kontinensen erősödnek, ráadásul ez mind baloldalon, mind jobboldalon létező folyamat. A liberális pártok alól csúszik ki a talaj egész Európában.

Eközben Közép-Európa volt kommunista állami sikeresen alakítottak ki egy antibrüsszelita, regionális, népi alapú összefogást, melyet a világ hatalmasai nem voltak képesek letörni. Magyarország ebben szerény, de igen fontos szerepet játszott. S egyik kelet-európai országban se sikerült a népbarát vezetés megdöntése  a nyugat által!

A világ urai Európán kívül is kudarcot vallottak. Az Arab Tavasz nevű újgyarmatosító akció befuccsolt. Kína tovább erősödött. S a legfontosabb: nemhogy sikerült volna legyőzni Oroszországot, hanem épp ellenkezőleg. az őt érintő szélesfrontú támadásból az orosz nép győztesen, megerősödve, világhatalmi tényezőként került ki.

S végül a legfontosabb, jelképes esemény: a hatalmasok fantasztikus bukása az amerikai elnökválasztáson.

Érthető tehát a liberálisok rossz hangulata. Valóban minden alátámasztja ezt. Nem lennék most a helyükben.

0 Tovább

Hussein elnök

A Nobel háborúdíjas amerikai elnök, Obama Hussein sikeresen tette magát közröhej tárgyává.

Eleve Obama arról híres, hogy az egyetlen Nobel-díjas, aki csak faji hovatartozása miatt kapta meg ezt a kitüntetést. Az igazság kedvéért tegyük hozzá, nem Obama a hibás ebben, ez a Nobel Bizottság hülyesége, de mégis ő az első ember a világon, aki Nobel-díjat érdemelt ki azzal, hogy néger, ami eléggé vicces ügy, akárhogy is nézzük.

Most lőtt két öngólt is Obama.

A 80 %-ban demokrata párti amerikai zsidóságot sikeresen tette Trump-támogatóvá azzal, hogy az USA megszavazott egy kötelező hatályú ENSZ-határozatot Izrael ellen. Ez természetesen afféle bosszú akart lenne Izrael ellen, amiért az a szíriai kérdésben nem volt hajlandó kiállni az USA mellett, ráadásul még Oroszországgal sem volt hajlandó összeveszni Obamáék kedvéért.

Majd jött a 35 orosz diplomata kiutasítása. Ismét csak azt bizonyította ezzel Obama, hogy képtelen feldolgozni, nem Clinton lett az utóda. Putyin mesteri válasza – nem utasított ki senkit Oroszországból – miatt pedig ma az egész világ Obamán röhög.

Ez van, amikor az ember ki akarja röhögtetni magát. Nincs erő, ami ezt képes lenne megakadályozni.

0 Tovább

Utolsó üzenetek Aleppóból

Jó, hogy szóba került a hamis hírek veszélye.

A legnagyobb hamis hírtömeg azonban nem kis blogokból és független, alternatív hírforrásokból érkezik, hanem a fősodrú liberális médiákból.

Erre jó példa a manapság megjelenő úgynevezett utolsó utáni üzenetek Aleppóból. Ezek a szívhez szóló üzenetek jellemzően a múlt héten létrehozott Twitter-regisztrációkból jönnek, melyeknek így is sikerült valami rejtélyes módon több tízezer követőt szerezniük. Megy a háború, az infrastruktúra romokban, mégis tökéletes internet hozzáférése van mindenkinek a romok alatt, s a pincében rettegve neteznek is gond nélkül, amikor éppen nem éheznek. Aki mindezt elhiszi, az valószínűleg a húsvéti nyúlt is egy létező celebnek hiszi.

Külön vicces, hogy ezek a szír civilek mindenben egyetértenek egymással: egyhangúan azt jelentik ki, hogy eddig paradicsomi életük volt az iszlamista terroristák uralma alatt, boldogan éltek bőségben, míg most azonban perceik meg vannak számlálva, mert az orosz haderő és a szír kormányzat hamarosan mindenkit ki fog irtani.

Mi is a valóság? A liberális erők ezt a csatát elvesztették, iszlamista bábjaik nem voltak képesek megnyerni az általuk 5 és fél éve elindított véres polgárháborút, ráadásul az egész ügy közben világhatalommá emelte Oroszországot. Most már csak a médiafront maradt, legalább azt szeretnék megnyerni a liberálisok. Ennyi az egész.

0 Tovább

CIA-jelentés

Hatalmas hír: az orosz médiák és intézmények jelentősen befolyásolták az amerikai elnökválasztást.

Vicces dolog ez. Az amerikai médiák és intézmények évtizedek óta befolyásolják számtalan országban a politikai folyamatokat, a választásokat. Mármint ahol nem avatkoznak be direkt módon, azaz nem tartanak pl. "humanitárius" bombázást.

Visszanyalt a fagylalt? Csak addig kell a nyílt társadalom, az eszmék szabad áramlása, míg nekünk jó? Ha nekünk nem jó, akkor minden stornó? Viccesek vagytok...

politika

0 Tovább

A sajtószabadság elleni EP-határozatról

November 23-án az Európai Parlament határozatot fogadott el a sajtószabadság ellen. A határozat teljes szövege itt található. 

Lényegében a határozat része az oroszellenes hisztériakampánynak.

A 750 EP-képviselőből a szavazáson 691 vett rész, közülök 304 igennel szavazott, 179 nemmel, 208-an pedig tartózkodtak.

De érdekes megnézni, hogy mi a szavazás eredménye frakciónként. Jelenleg az Európai Parlamentben 8 frakció van + vannak függetlenek.

7 csoport esetében volt érezhető a jelentős mértékű egyetértés.

politika

A két jobbközép frakció, az EPP - Európai Néppárt - és az ECR - a konzervatív tömb - hatalmas arányban igennel szavazott.

A kommunista frakció (GUE) és a két újjobbos frakció (EFDD és ENL) hatalmas arányban nemmel szavazott, ugyanez a helyzet a függetlenekkel is. (Az ENL és a függetlenek 100 %-ban szavaztak nemmel!)

A balközép frakció (S&D) volt az, mely többségében tartózkodott.

A zöldeknél (EFA) egyhe többsében volt az igen szavazat, míg a liberális frakció (ALDE) erősen megosztott volt.

Az EP-ben Magyarországnak 21 képviselője van:

  • Fidesz: 12 - mind az EPP tagjai,
  • Jobbik: 3 - függetkenek,
  • MSZP - 2 kéviselő - a S&D tagjai,
  • DK - 2 kéviselő - a S&D tagjai,
  • Együtt-PM: 1 - az EFA tagja,
  • LMP: 1 - az EFA tagja.

A két DK-s képviselő igennel szavazott, azaz szembement frakciójuk többségi álláspontjával. Velük szemben a két MSZP-s képviselő tartózkodott.

A két magyar EFA-képviselő közül az Együtt-PM képviselője igennel szavazott, míg az LMP-s képviselő tartózkodott.

A három jobbikos képviselő közül kettő nemmel szavazott, egy nem szavazott.

Az összes fideszes képviselő részt vett a szavazáson és igennel szavazott,

Az EP szavazáson tehát koalíció alukult kis a Fidesz, a DK és az Együtt-PM között, míg ennek ellenzéke a Jobbik, az LMP és az MSZP.

Látható jól: a Fidesz azonnal meghajol a brüsszelita nyomás előtt, amikor az megjelenik. Ezért is óvatosnak kell lenni a Fidesszel. Sose mondjuk jónak, mert nem az. Esetleg lehet kisebbik rossz, de szavazni rá csak orrcsipesszel!

Összahasonlítás a bolgár helyzettel. Bulgáriának 17 képviselője van az EP-ben:

  • ALDE: 4 képviselő - ezek mind a török kisebbségi párt képviselői, mind a négyen tartózkodtak.
  • ECR: 2 képviselő - az egyik tartózkodott, a másik nem vett részt a szavazáson,
  • S&D: 4 képviselő - mind a négyen nemmel szavaztak,
  • EPP: 7 képviselő - 5 igen szavazat, 1 tartózkodás, 1 képviselő nem szavazott.
0 Tovább

bircahang

blogavatar

magyar nyelvű szemfelnyitó, mélyelemző és tájékoztató média